Magyar foci

Elképesztő fordítást hajtott végre a Videoton a DVTK otthonában – videó

A címvédő vendégcsapat két 1-0-s vereség után első góljait, illetve pontjait szerezte a bajnokságban úgy, hogy a második félidő jó részében emberhátrányban játszott.

""

fotó: vidi.hu

OTP Bank Liga, 3. forduló:
Diósgyőri VTK – Videoton FC 1-2 (1-0)
Diósgyőr, 4264 néző, v.: Iványi
gólszerzők: Koman (9., 11-esből), illetve Oliveira (93.), Pátkai (95.)
sárga lap: Nemes (41.), Okuka (45.), Koman (61.), Bacsa (70.), illetve Vinícius (8.), Simon Á. (11., 48.), Maréval (61.), Pátkai (68.)
kiállítva: Simon Á. (48.)

DVTK:
Antal – Okuka, Lipták, Kovács G., Nemes – Egerszegi – Nikházi (Bognár, a szünetben), Koman, Barczi (Takács T., 72.), Bacsa (Halmai, 89.) – Grumic

Videoton:
Pajovic – Szolnoki, Vinícius, Lang, Maréval – Simon Á. – Heffler (Ivanovski, 62.), Trebotic (Luijckx, 58.), Pátkai, Gyurcsó – Soumah (Oliveira, 69.)

Aktívan kezdte a mérkőzést a Diósgyőr, letámadta a Videotont, amely jó darabig nem tudta szervezetten kihozni a labdát, így támadást sem volt képes vezetni. A vendégek első helyzetére csaknem félórát kellett várni, akkor is pontrúgásból alakult ki veszély. A játékrész hajrájára a DVTK lendülete is megtört, emiatt az utolsó percekben a pálya közepén zajlott az akkor már nem túl látványos játék.

Nagy Videoton-helyzettel indult a második félidő – Maréval három méterről nem találta el a diósgyőri kaput -, két perccel később pedig emberhátrányba került a vendégcsapat: Simon Ádám kézzel ért a labdába a pálya közepén, amiért megkapta második sárga lapját. A Diósgyőr viszont nem élt a lehetőséggel, sokáig egyáltalán nem erőltette a támadásokat, miközben a másik oldalon adódott egy-két helyzet. A vége felé a hazai együttes is ismét veszélyeztetett, de a befejezéseknél hiányzott a határozottság. A tíz emberrel is küzdő Videoton az ötperces hosszabbításban egy rossz hazaadást kihasználva szépített, majd másfél perccel később a győztes gólt is megszerezte.

Szombathelyi Haladás-MTK Budapest 2-2 (2-0)
Szombathely, 3130 néző, v.: Berke
gólszerző: Ugrai (14.), Jagodics (36.), illetve Hrepka (50.), Thiam (93.)
sárga lap: Gosztonyi (44.), Halmosi (71.), Jagodics (88.), illetve Torghelle (45.)

Haladás:
Király – Schimmer (Angyal, 65.), Jagodics, S. Wils, Bosnjak – Iszlai, T. Wils – Gosztonyi (Halmosi, 59.), Martínez, Németh M. (Medgyes, 83.) – Ugrai

MTK:
Hegedüs – Vukmir, Bese, Grgic, Vadnai – Strestík (Szatmári, a szünetben), Thiam, Kanta, Vass Á. (Hrepka, a szünetben), Varga Sz. – Torghelle (Ramos, 72.)

Az MTK kétgólos hátrányt ledolgozva 2-2-es döntetlent játszott a Szombathelyi Haladás otthonában az OTP Bank Liga harmadik fordulójában.
Hazai fölényt hozott az első félidő, pontosabb befejezésekkel a Haladás akár 4-5 gólt is szerezhetett volna. Az MTK gyenge ellentámadásokkal próbálkozott. A szünet után nagyobb sebességi fokozatba kapcsoltak a fővárosiak, s ennek néhány perc után meg is lett az eredménye, szépítettek. A Haladás ebben a szakaszban leginkább a védekezésre összpontosított, és kontrákból próbált veszélyeztetni. Később kiegyenlítettebbé vált a játék, a hazaiak több helyzetet is kihagytak, de – az utolsó pillanatban – újabb gólt az MTK szerzett, így döntetlen lett a vége.

TABELLA: Ide kattintva!!

Újpest FC-Békéscsaba 1912 Előre 2-0 (2-0)
Szusza Ferenc Stadion, 3692 néző, v: Németh Á.
gólszerzők: Kálnoki Kis (23.), Perovic (43.)
sárga lap: Nagy I G. (55.), illetve Bényei (39.), Fehér Zs. (52.), Korudzsijev (58.), Laczkó (92.)

Újpest:
Balajcza – Nagy I G., Heris, Kálnoki Kis, Mohl – Suljic, Sankovic, Balogh B., Hazard (Bardhi, 75.) – Sallói (Cseke, 87.), Perovic (Tóth P., 65.)

Békéscsaba:
Mursits – Koszó, Fehér Zs., Balog Zs., Bényei (Guaru, 85.), Laczkó – Spitzmüller, Korudzsijev, Szalai D. – Calvente Criado (Birtalan, 74.), Punosevac (Szilágyi P., 56.)

Az újonc Békéscsaba az első két körben elszenvedett vereségek után az Újpest vendégeként is kikapott az OTP Bank Liga harmadik fordulójában.

A hazaiak kezdték jobban az összecsapást, s a félidő derekán a mezőnyfölényük góllá érett. A Békéscsaba hátrányban valamelyest magára talált, kétszer is veszélyeztette az ellenfél kapuját, de a játékrész vége előtt két perccel – szinte a semmiből – mégis megduplázta előnyét az Újpest. A játék képe a fordulás után sem változott, a hajrában változatlanul a fővárosi lila-fehérek voltak aktívabbak, de helyzeteiket elpuskázták, így nagyobb arányú győzelmet nem tudtak aratni.

Puskás Akadémia FC – Paksi FC 1-0 (1-0)
Felcsút, 1261 néző, v.: Solymosi
gólszerző: Pekár (40.)
sárga lap: Sallai R. (77.), illetve Kecskés T. (51.)

PAFC:
Pogacsics – Fiola, Fodor F., Kelic, Dinjar – Pintér B. (Polonkai 46.), Márkvárt – Pauljevic, Lencse (Hudák 89.), Pekár – Tischler (Sallai R. 46.)

Paks:
Molnár P. – Kulcsár D., Lenzsér, Gévay, Szabó J. – Kecskés T. (Szakály D., 59.), Kesztyűs (Frőhlich 70.) – Könyves (Kővári 59.), Bertus, Bartha – Balázs.

Óriási hazai helyzettel indult a mérkőzés, ám Tischler ziccerben nem tudott a kapuba fejelni. A folytatásban is adódtak lehetőségek mindkét oldalon, a csapatok egyértelműen a gólszerzés és a győzelem reményében vetették bele magukat a küzdelembe. Az első félidő hajrájában aztán egy szép akció végén a Puskás megszerezte a vezetést Pekár révén. Szünet után is folytatódott a nagy küzdelem, a kapuk azonban kevesebbszer forogtak veszélyben. A találkozó vége felé a Paks elkeseredetten harcolt az egyenlítésért, a hazaiak azonban biztosan őrizték előnyüket.